Ana Sayfa / Edebiyat / Adiller Pdf Kitap İndir Oku

Adiller Pdf Kitap İndir Oku

Adaletliler, DORA: Sakın, sakın böyle söyleme. Sonu yalnız vefata çıkıyorsa doğru yolda nasıl yürüyor oluruz? Doğru yolun sonu yaşama çıkar, güneşe çıkar. İliklerine kadar üşümezsin soğuktan…

Albert Camus emsalsiz acıların, özverilerin, bırakışların ardından, niyete erişmeye bir adım kala, insanın insanla yüzleşmesine tanık olmaya davet ediyor okurları.

Camus 1949 senesinde kaleme aldığı ve tarihî bir hadise üzerine inşa ettiği Adaletliler’de, yirminci asır başında, Moskova’da, devrimci bir teşkilatın Grandük Sergey’e suikast teşebbüsünü mevzu alır.

Eş emeller, idealler ve acılarla toplanmış, sıfatı ne olursa olsun bir “insan”ın hayatına son vermenin eşiğinde bulunan teşkilat aboneleri, “insan”la yüzleşmek zorunda kalacakları o “son anda” en büyük imtihanlarını vereceklerdir.

Ülküsü kaderine eziyetlere maruz kalmış, hayallerini, duygularını yitirmiş, gelecek jenerasyonların serbestliği için hayatını sürdüren Stepan, vefat ve tahripten bakiye dek kurtulmak, sevgiyi ve aşkı geri kazanmak kaderine bu savaşa katılmaya razı olan Yanek ve Dora, misyonuyla beşeri tutkuları arasına sıkışmış olan Annenkov, suçsuz çocukların vefatına neden olabileceği ortaya çıkan bu suikastı ve neticelerini denetlemeye başladıkları noktada, varoluş emellerini, eylemlerinin haklılığını, insana ve hayata karşı ne kadar adaletli olduklarını da denetlemeye başlamış olurlar.Buna da Göz At!

Tanrı ve Canavarların Düşleri Pdf Kitap İndir Oku

İki dünya amansız bir savaşın eşiğinde. Karou, Kimera başkaldırısının başına geçiyor ve gelecek, artık tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir