Ana Sayfa / Edebiyat / Ateş Merdivenleri Pdf Kitap İndir Oku

Ateş Merdivenleri Pdf Kitap İndir Oku

Bu cildin ilk basımındaki önsözde Anai”s nin, beş kitaptan oluşan yapıtını “bayan gelişiminin hikayesi” olarak nitelemişti. 1945’tc şöyle yazdı: “Bocalamanın, kafa karmaşıklığının orijinine dönmek gerekiyor, zira bu, kadının kendi tabiatını kavramak için verdiği savaşımın başlangıcıdır. ..

Henüz erkekle değil, onun içindeki çocukla iletişim kurabilen, sadece analığa muktedir olan kadının, kendi kendisiyle giriştiği savaşın ilk adımı…

Bahçedeki aynalar, kadının daha ileriye gitmeden evvel durup dikkatle bakması gereken aynalardır. İşte bu, aynaların ve onun karşısına dikilen tabiatın hikayesi; aynalarda mutlak bayanların görmeyi göze alabileceği bir şey var: henüz bitirilmemiş olan bir bayan.

“Bu Açlığın 1945 basımı işte bu girişle yayınlandı; Anais Nin ‘in sahibi olduğu Gemor Yayıncılık’ta kendi eliyle bastığı kitaplarının sonuncusuydu.

On beş sene sonra Anals Nin, artık Ateş Merdivenleri’nin standart şekli olup çıkan ilk İngiltere baskısına, başka ve kısa bir ön laf ilave etti.

Manevi Kentler ana başlığını taşıyan beşlemeyi bitirmişti artık. “İlk emelim bir dere ro­man’dı,” diye açıklıyor l 963’te, “ilişkilerin değişik istikametlerini irdeleyen bir dizi roman; sürüp giden bir tecrübe senfonisinde, dört bayanı betimlemek.

Tam karakterler ilk ciltte, başka bir deyişle Ateş Merdivenlerinde sunuldu ve daha sonra, onu izleyen ciltlerde geliştirildi.Buna da Göz At!

Tanrı ve Canavarların Düşleri Pdf Kitap İndir Oku

İki dünya amansız bir savaşın eşiğinde. Karou, Kimera başkaldırısının başına geçiyor ve gelecek, artık tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir