Ana Sayfa / Edebiyat / Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz Pdf Kitap İndir Oku

Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz Pdf Kitap İndir Oku

Cesaretimiz var mı her şeyi bir anda öylece vazgeçip gitmeye?

İnsan her nereye giderse gitsin kendini de birliktesi götürmez mi? Varlığından efor aldığımız dostlar ne zaman yük haline geldi?

Hepimiz galibiyetli olmak zorunda mıyız bu yaşamda?

Her seferinde duvara tosladığımız halde hâlâ yeni ilişkiler kurmaya, var olanı kurtarmaya çalışmak hayal kırıklıklarına bağımlı hale gelmemizle açıklanabilir mi?

Melisa Kesmez, coşkulu ve mütevazı sesinin her satırda sezildiği kısa hikayelerinde sualleri müzikle, dramla, şiirle yoğuruyor, yanıtları ise nüktedanlığı da elden vazgeçmeyerek veriyor.

“Usumuzun devre dışı, yalnızca kalbimizin olduğu” yeniyetmelikten zaman mefhumunun olmadığı balık krakerli ve dikkatsiz çocukluk senelerine, asırlık arkadaşla oturulan öğle rakısından işverene son deva olarak yazılan istifa maillerine, hoşlandığımız “o” olmayı çoktan vazgeçmiş uzatmalı konutluluklardan gel demese de gittiğimiz, gitmek istediğimiz sevgililere, daha önceki sevgililere, aileye, kandırmalara, kandırılmalara; üzerimize haddinden fazla gelen ancak bir cinsli bırakamadığımız “çağdaş dünyamızın” tüm inceliklerini değiyor, yalın ama heyecanlı, naif ama kararlı, fısıldıyor kulaklara: Atları Bağlayın, Geceyi Burada Geçireceğiz.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

İzinde Aşk Vardı Pdf Kitap İndir Oku

Geçtiği Yollarda Hasret Reyhan Kokardı…Sen ey cennetin arza değen dalı, gurbet çiçeği! En başta öğren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir