Ana Sayfa / Edebiyat / Ayyaş Pdf Kitap İndir Oku

Ayyaş Pdf Kitap İndir Oku

Sarhoş romanında asıl yaşamda bir müddetliğine kapatıldığı bir tımarhanede yazdığı bu kitabında, yaşamda her şeye sahipken içki bağımlısı haline gelen birinin elindekileri bir bir kaybederek nasıl dibe vurduğunun öyküsünü anlatıyor.

Konutluluğunun ve mesullüklerinin boğuculuğundan kurtula öğrenmeye çalışırken hakimiyeti tamamen kaybeden bir iş adamının öyküsünü anlatan Sarhoş, baskıcı bir cemiyette insanın serbestliğinin nasıl değişik biçimlerde kısıtlanabileceğini misallendiriyor.

Fallada’nın Nazilerin us sağlık kurumuna kapatıldığı zaman parolalı olarak yazdığı, otobiyografik özellikler taşıyan roman, yer yer sert ve acıklı olmasına rağmen ironi ile ince espriyi de elden vazgeçmiyor.

“Bu öyle bir kitap ki, onu eline alan istekli okuru, içki müptelasının açtığı yeni bir şişe gibi hemen dominantlığı altına alıyor. Sayfaları arka arkaya yıktıkça ve korkutucu hikâyesi damarlarınızda dolaşmaya başladıkça, sizi kendisine bağımlı kılıyor ve bir oturuşta tamamlamaya zorluyor içindekileri.” Kaya Genç, GQ

“Bu kadar hakikatçi, bu kadar samimice, yaşama bu kadar yakın yazdığı için Fallada methiyeyi hak ediyor.” Hermann Hesse

“Psikolojik içgörülerinde zengin, dilinde sade ama etkileyici olan bu roman hem donakaltıcı hem de son derece orijinal.”
Beryl Bainbridge

hayat sınan sistemin dişlilerinden birinin bir yarıyıl yerinden çıkmasının kalıcı ve korkulu neticelerini ele alan ve bu emel çerçevesinde alkolizmi kolay bir taşıt olarak işleyen bir bunalım romanı. İyi Okumalar

Bir evvelki yazımız olan Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği – Milan Kundera başlıklı kitabımızda Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği ekitap indir, Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği ekitap oku ve Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.Buna da Göz At!

Yedinci Mühür PDF

Jose Rodrigues Dos Santos tarafından yazılan ve Ebru Sarıkaya Balabanovic tarafından Türkçe’ye çevirilen bir edebi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir