Ana Sayfa / Edebiyat / Azrail Nasıl Rüşvet Yedi Pdf Kitap İndir Oku

Azrail Nasıl Rüşvet Yedi Pdf Kitap İndir Oku

Hikayelerin çoğunda anlatılanları dün yaşadık, bugün yaşıyoruz, şüphesiz yarın da yaşayacağız. Haksızlıklar, yanlışlıklar, palavra dolan, karalama, rüşvet…

Tam çirkinliği ve tam komikliğiyle birbirini izliyor zira. Yaşam şartlarının gülmek bir yana, soluk almayı dahi imkânsız kıldığı son senelerde Muzaffer İzgü gibi kalemler de olmasa, insan olduğumuzdan şüpheye düşeceğiz neredeyse… Azrail’in dahi rüşvet yiyip yemediğini düşünür olduk.

iş yeri açamayız, lüzumlu mektepler açamayız, sos­yal evler açamayız,yollar açamayız,ama bu ülkede nedense bol bol dosya açarız. Duruşmaya bir işin mi düştü, hemen dosyan açılıverir. Pasaportmu alacaksın, hele form arzuhalin yanına boş bir dosya ekleme,hemen oracıktaki alakalı bozulu ve­rir, «Nerde dosyası? diye.

Maliyede dosya açılır,tapuda dosya açılır, mektepte dosya açılır, sonunda öyle alışır ki insanoğlu, bu kere kendi evinde dos­yalar açmaya başlar.Bu elektrik dosyası,bu su dosyası, bu hastalık dosyası, bu emeklilik dosya­sı…

Bir fişi yitir, bir kağıt parçasını yitir,yandın, «Ödemişsen fişini göster kardeşim»,Ay bak üsteleyip durma, zati az evvel şefle atış­tım, burnumdan soluyorum, bir de, seninle uğraş­mayalım burada, göster kağıdını, hı göstersene, ha­di hadi göstersene! . .

Tak eder kafan, «Uh, nerde o kağıt, nerde o fiş, bir dosyalamamışım, bak görüyor musun şimdi?» dersin, ama iş işten geç­miştir.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

2022 Genel Yetenek Genel Kültür Ezberbozan Türkçe Soru Bankası

Kitabın önsözünde: Sevgili Adaylar, Çeşitli bölüm ve aşamalardan oluşan KPSS de Genel Yetenek içerisinde yer …

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir