Günün En Çok İndirilen PDF Kitapları
Ana Sayfa / Edebiyat / Barut Kokulu Çiçekler Pdf Kitap İndir Oku

Barut Kokulu Çiçekler Pdf Kitap İndir Oku

“Türk’şöhret Ateşle Sınavı” isimli yapıtında Halide Edip Adıvar, Türk İstiklal Harbi’nde Yusuf Akçura’nın şahit olduğu bir sahneye dikkat toplayarak, şu düşüncelerini aktarır:

“Biri Türk, biri Yunan askerinin birbirlerine sarılmış olduklarını görmüş. Acaba birbirlerini boğazladıktan sonra, insanların kardeş olduğunu mu sezmişti?

Yoksa, aralarında artık hiçbir siper kalmayan ve vefata giden iki insan gibi birbirlerine mi sarılmışlardı?”

Barut Kokulu Çiçekler  PDF İndir

Bu gizem, kuşkusuz o iki askerle beraber ebedîliğe yitip gitti ve asla bilemeyeceğiz. Ama 1940 senesinde tüm Avrupa’yla beraber Yunanistan’ı da çiğneyen faşizme karşı omuz omuza sabreden Türkler ve Yunanların gayreti hakkında, bu kitabın anlattığı çok hikaye var.

Bu hikayelerin hepsi de kalbe değen hikayeler. Tıpkı asker bir babanın savaşın yıkıntılarından, sefaletinden ve vefatın kollarından kurtarmaya çalıştığı kızı Anatola’nın üzgün hikayesinde olduğu gibi.

Barut Kokulu Çiçekler pdf oku seçeneği şuan için aktif değildir. Telif haklarından dolayı, sitemizde sadece kitap bilgilerine yer verilmektedir. Ücretsiz olması durumunda Barut Kokulu Çiçekler pdf indir seçeneğini size sunabiliriz.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

İnci Sokağı PDF Trevanian

Trevaninan’ın yazdığı ve E Yayınları tarafından basılan, İngilizce’den Türkçe’ye çevirilmiş bir edebi roman. İnci Sokağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir