Ana Sayfa / Bilgisayar / Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi PDF Kitap İndir

Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi PDF Kitap İndir

İletişim ve bilgi çağında olduğumuz bu dönemde kesinlikle kaçırılmaması gereken bir kaynak. Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi PDF kitap sayfasına tıklayarak kitap ilgili diğer bilgileri öğrenebilirsiniz. Eğitim Yayınevi tarafından bastırılan bu kitabın yazarı Ertuğrul Sinan KIZMAZ’dır. İnternet üzerinden sipariş vermek isterseniz 25tl gibi bir fiyat karşılığında bu kitaba sahip olabilirsiniz.

Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi PDF Kitap

Sanayi devriminden bu güne bilişim teknolojileri her geçen gün gelişmiştir. Özellikle son on yılda bilişim alanında yaşanan gelişmeler diğer alanlarda yaşanan teknolojik gelişmeleri gelişmeleri gölgede bırakmaktadır. 21. yüzyıla bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler damga vurmuştur.
Günümüzde işletmeler muhasebe kayıtlarını ve dolayısıyla finansal tablolarını büyük ölçüde bilgisayar ve birtakım yazılımlar kullanarak yapmaktadırlar. Rekabetin yoğun olarak yaşandığı, muhasebe bilişim sistemlerinde oluşturulan verilerin ve finansal raporlara ilişkin sonuçların, karar mekanizmalarına hızlı bir şekilde aktarılmasının büyük önem arz ettiği günümüzde işletmelerin varlıklarını sürdürebilmeleri için bilgisayarların muhasebe alanında ne kadar önemli bir görevler aşikârdır.

Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi PDF Kitap İndir

Teknolojik gelişmelerin muhasebe ve finansal raporlama uygulamalarını da etkilediği tartışılmaz bir gerçektir. Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu başta olmak üzere hukuk sistemlerinin de yön vermesiyle ülkemizde muhasebe uygulamaları yıllar itibariyle elektronik ortama taşınmıştır. Bilişim teknolojilerinden yararlanılarak bütünleşik sisteme sahip yazılımlar geliştirilmiştir. Bu yazılımların gelişmesi ve bilgisayarlar kullanım oranlarının artmasıyla birlikte elle yapılan (manuel) işlemler her geçen gün azalmıştır. Manuel olarak çok daha fazla sürede yapılan işlemler, bilgisayar kullanan kişi sayısının ve bilgisayar teknolojisinin artmasıyla birkaç tuşla, daha kısa sürede, daha az maliyetle ve da az hata oranıyla yapılabilmektedir. E-defter, e-beyanname, e-fatura, defter beyan ve hazır beyan sistemi gibi kavramlar teknolojik gelişmelerin son on yılda muhasebe mesleğine sağladığı yeniliklerden yalnızca birkaçıdır. Devlet kurumlarının teknolojik gelişmeyi benimseyerek uygulamaya yönelik adımlar atmaları kayıt dışı ekonomiyi, eleman, zaman ve kâğıt masraflarını da azaltmışıtır.

Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi PDF kitap arşivi sizlere sürekli olarak en güncel ve en doğru bilgileri vermeye devam ediyor. Sitemizde yasal olmayan şekilde reklam ve ya indirme linki bulunmamaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi pdf kitap, Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi kitap pdf, Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi kitap indir pdf, Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi kitap pdf indir, Bilişim Sistemlerinin ve Teknolojilerinin Muhasebe ve Finansal Raporlama Uygulamalarına Etkisi kitap pdf indirmeBuna da Göz At!

Ethical Hacking Offensive ve Defensive PDF

Ethical Hacking Offensive ve Defensive PDF Kitap

Etnik Hackerlık son dönemin en önde gelen konularının başında gelmektedir. Günümüzün bilişim dönemi olmasından kaynaklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir