Ana Sayfa / Ekonomi / İnceleme-Araştırma / Bir Okur Olarak Pdf Kitap İndir Oku

Bir Okur Olarak Pdf Kitap İndir Oku

“Byron’ın başbelası Richard Edgeworth, telgrafı az kalsın icad edecekti. Duvara tırmanır, tekerleklerin manilerden rahatça geçebilmesi için makinalar icad ederdi.

Asla gülmeyen Swift, bir ömür boyu devlerin arasında yaşadıktan sonra cüceleri albenili bulmaya başlamıştı. Cassandra Austen, kız kardeşi Jane fazla ünlenince çevrenin alakasından korkmuş, ona gelen mektupları yakmıştı.

Ulysses, belleklerden silinmeyecek bir afetti. Yoğun bir cüret, muhteşem bir trajediydi,” diyen Woolf’un, bir okur olarak edebiyat dünyasına ışık yakalayan bu kıymetli yapıtının birinci kitabını siz kıymetli okurlarımıza sunmaktan mutluluk dinleriz…

“Romana uygun malzeme” diye bir şey yoktur: Her şey, romana uygun malzemedir; her duygu, her düşünce, beynin ve ruhun her bir kaliteyi işe fayda, hiçbir anlayış boşa gitmez.

Roman sanatının yaşama gelip aramızda durduğunu hayal edelim; hiç kuşkusuz kendisini kırıp zulmetmemize, aynı zamanda gururlandırıp
hoşlanmamızı isterdi; zira bu sayede gençliği tazelenir, bağımsızlığı güvence altına alınmış olurdu”

Dr. Johnson’m Life of Gray isimli yapıtı kütüphane diye adlandırılamayacak kadar ağırbaşlı; ancak birtakım özel insanların okuma heveslerini karşıladıkları kitaplarla dolu bu odada yazılmış olabilir.

Bu yapıtta şöyle bir tümce geçer: “sıradan okurla buluşmanın neşesini yaşamaktayım.Okuyucuların nezaketi ön yargılardan, en nihayetinde eğitimin uyanıklığından ve dogmacılığından arınmış aklıselimleri, şairane methiyelerden daha yüksek bir yere konulmalıdır.” işte bu, onların niteliğini tasvirler, emellerini yükseltir, çok zaman isteyen, ancak sonunda pek de elle yakalanacak bir şey vermeyen bir arayışı, “büyük insanın kabulünü” ihsan eder.Buna da Göz At!

Başkaldıran İnsan Pdf Kitap İndir Oku

1957’de, kırk dört yaşında, Nobel Mükâfatı sahibi Albert Camus 1913-1960, fantastik bir zaman için, soruşturmanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir