Ana Sayfa / Ekonomi / İnceleme-Araştırma / Cebi Delik Pdf Kitap İndir Oku

Cebi Delik Pdf Kitap İndir Oku

Cebi Delik; Paul Auster’ın eserlerinde, modern insanı en üryan vaziyetiyle görüyor, onunla aramızda aynılıklar, eşlikler kurabiliyoruz.

Paul Auster’ın yazdıklarının bu kadar sevilmesinin, özümsenmesinin sebebi, belki de okuruyla arasındaki bu paylaşım. Bir Amerikalı yazar olmasına rağmen, Amerikalı insanı değil, ‘insan’ı anlattığı için cihansal ebatta oluyor yazdıkları.

Yazarın bunca özümsenmesinin bir başka sebebi de, kısa, yalın tümcelerden oluşan kıvrak ve duru anlatımının, psikolojik analiz etmelerde kapsamlı ve derin bir ebada erişebilmesi.

Kurmaca yazarının genel yaklaşımının dışına çıkan ve alabildiğine reelmiş duygusu vererek yazan Paul Auster, ‘olabilir’leri, ‘olması lüzumlu’leri değil, olanları, yaşadıklarını, şahit olduklarını aktarıyor. Ziynetli edebiyattan uzak duruyor, hayata süratini aktarabilmek için anlatımını yalınlaştırıp durulaştırıyor.

Cebi Delik, yazarı tanımak isteyenler için eşsiz bir fırsat: Yaşam hikayesini samimilikle, dobra dobra ve her zamanki akıcı, ustalıklı diliyle ortaya koymuş Paul Auster.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

var mısın1 doğan cüceloğlu

Var Mısın? Pdf Kitap Oku İndir

Var Mısın? Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler – Doğan Cüceloğlu Güçlü Bir Yaşam İçin PDF …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir