Ana Sayfa / Edebiyat / Destan / Çiçi Han Pdf Kitap İndir Oku

Çiçi Han Pdf Kitap İndir Oku

Çiçi Han… Baş eğmedi. Hiçbir efor onu hürlüğünden vazgeçiremedi. Çin’e bağlanmayı yalanladı. Kandaşı Hohanyeh Han ise Çin’e bağlanmayı gurursuzluk saymamıştı.

Çiçi Han ona karşı çıktı, savaştı. Sonrasında… Atası Mete Han’ın izinde çizmeye çalıştı yazgısını. Onun düşlerine tutundu. Evvel gün batısına yönelecek, ordu toplayıp kuvvetlenecek ve mübarek başşehir Ötüken Yış’ı geri alacaktı. Gün batısını yeni bir ülkü olarak sundu budununa. Acuna bakışını ve göç istikametini değiştirdi.

Yerleşip tutunmak, kök salmak ve bir daha yerinden kopmamak ismine bir kale yaptırdı. Düşleri talihine büyük bir adım daha atmıştı ancak…

Çiçi Han’dan çok korkmuştu Çin. Çin, gündoğusunun en ucundaydı. Çiçi Han ise devletini günbatısında kurmuştu. Eğer kuvvetlenirse, gündoğusuna döner ve Hunlar için yeni bir Mete Han yarıyılı başlatabilirdi. Epopeları Hunlar yazardı. Çin ise bu epopelerden korkardı.

Bir epopeyle başlamıştı her şey!

Bir koca budun, varoluş sebebini bu epopeye bağlamıştı. Çiçi Han yeni bir epope oldu düşleriyle. Budunu, bu epopeye tutundu. Bugün bu toprakları yurt yakalıyorsak ve serbestsek, Baş eğmeyen Çiçi Han’ın epopeyi yazıldığı içindir!Buna da Göz At!

Tanrı ve Canavarların Düşleri Pdf Kitap İndir Oku

İki dünya amansız bir savaşın eşiğinde. Karou, Kimera başkaldırısının başına geçiyor ve gelecek, artık tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir