Ana Sayfa / Siyaset / Aktüel Siyaset / Daha Adil Bir Dünya Mümkün PDF

Daha Adil Bir Dünya Mümkün PDF

Recep Tayyip Erdoğan’ın beklenen kitabı Daha Adil Bir Dünya Mümkün 6 Eylül 2021 tarihinde yayında. Bu tarihten sonra kitabı bulabilir, PDF formatı yayınlanması durumunda uygun alanlardan indirebilirsiniz.

Dünya Beşten Büyüktür sloganının işlendiği kitaptan alıntıları sizinle paylaşıyoruz.

Daha Adil Bir Dünya Mümkün PDF İndir

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür.”

Kendisinin kaleminden çıkan bu kitap, dünyadaki adalet sisteminin nasıl kontrol edildiği, sonrasında neler yapılabileceği konusunda detayları vermektedir.

daha adil bir dünya mümkün Recep Tayyip Erdoğan

“Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM’ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, elbette tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.”

Basın bülteninden aktarılan detayları sizinle paylaşıyoruz. Bu şekilde kitap hakkında daha fazla detaya ulaşabileceksiniz.

Daha Adil Bir Dünya Mümkün Kitap Oku

Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun zamandır ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri mümkün olan en adil şekilde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak şekilde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.”

 

Daha Adil Bir Dünya Mümkün PDF İndir kitabi Turkuaz Yayın evinden çıkıyor. 216 olan sayfadan oluşan kitap, ön siparişle alınabilir. 2021 yılının son dönemine damga vuracak kitap birinci sınıf hamur kağıda, 14×21 ebatlarında olacak. Şimdiden heyecanla beklenen kitabı satın almak adına, ön sipariş oluşturabilirsiniz. Ayrıca PDF formatı çıktığında, ücretsiz olması durumunda sitemizde bulabilir, hemen indirip okuyabilirsiniz.Buna da Göz At!

Yüz Yüze PDF

Cengiz Aytmatov’un yazarlığını yaptığı ve Elips Kitap tarafından basılan bir edebi roman kitabı. Mehmet Özgül …

2 yorumlar

  1. abı bu kıtabı ıstıyorum .teşekkür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir