Ana Sayfa / Roman / Dünya / Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek PDF

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek PDF

Ünlü yazar Cengiz Aytmatov tarafından yazılan ve Nora Kitap tarafından basılan bir edebi roman kitabı. Bu eser hakkındaki bilgilere Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek PDF kitap indir linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz. 124 sayfadan oluşan bu kitabı internet üzerinde 15-10 tl arası bir fiyata bulabilirsiniz.

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek PDF Kitap Özet

Ufuksuz denizler, bitimsiz düşlere sürükler insanı bazen. Tıpkı kendisi gibi; uçsuz bucaksız, başlangıcı ve sonu olmayan, birbirine karışarak çoğalan sonsuz düşlere. Ölümse öğrenmenin en kısa yoludur kimi zaman…
Deneyimli avcılar Emrayin ve Mılgun küreklere asıladursunlar; ilk avının heyecanını yaşayan küçük Kirisk ile ömrünü düş kurmakla tüketmiş Orhan Dede’nin umutları, korkuları ve kuşkusuz hayalleri birbirine karışmış gibidir. Sonsuz beyazlığın orta yerinde yapayalnız kalan Kirisk, ilk avından eli boş dünmüş olsa da tüm dünyalarını sığdırdıkları küçük sandaldaki benzersiz yolculukları ona yaşamın anlamını kavrama gücünü bahşedecektir.
Çünkü bazen yaşatmak için ölmeyi bilmek gerekir!

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek EPUB

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek, Cengiz Aytmatov’un mitoloji ile gündelik hayatı bir araya getirdiği ve insanlığın en büyük erdemlerinden olan metanet ve fedakârlığın trajik hayatlarımızda ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu eşsiz bir üslupla anlattığı hikâyesidir. Okuyucuyu hüzünlendiren ve tesiri altına alan bu hikâye, Aytmatov’un diğer hikâyelerinden farklı olarak bir bozkırda değil, denizin tam ortasında geçer. Bir yaratılış efsanesi ile başlayan hikâyede bir babanın, evladı için hayatından vazgeçişinden bahsedilir. Hatta yalnızca bir babanın değil, küçük bir çocuk olan Kirisk’in yaşaması için üç adamın ölüme gidişi âdeta yüreğinize işlenerek anlatılır. “Koca bir denizin ortasında susuzluktan ölüp gitmek korkunç bir şeydi. Eskiden övündüğü nesi varsa hepsi yok olup gitmişti ve ölüm hiç de uzak değildi artık. Ama göğsündeki yüreği yine gençlik yıllarındaki arzularla, tutkuyla çarpıyor, gönlü kocamıyordu. Ne büyük bir felaketti gönlün hiç yaşlanmaması! Çünkü, gönül yaşlanmayınca, düşleri, düşünceleri de değişmiyordu. Ve insan ancak rüyada, düşüncelerde hür ve ölümsüzdü…”

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek pdf kitap arşivi olarak sizlere her türlü kitap özeti ve pdf bilgilerini sunmaktayız. Daha fazla güncel kitap özeti ve detayları için sitemizi sık sık takip etmeyi unutmayın.

  • Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek PDF Kitap İndir Oku
  • Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek pdf kitap indir
  • Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek kitap indir
  • Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek kitap pdf indir
  • Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek kitap oku


Buna da Göz At!

2022 Genel Yetenek Genel Kültür Ezberbozan Türkçe Soru Bankası

Kitabın önsözünde: Sevgili Adaylar, Çeşitli bölüm ve aşamalardan oluşan KPSS de Genel Yetenek içerisinde yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir