Ana Sayfa / Tarih / Kişiler / Devrilmiş Padişahlar Pdf İndir

Devrilmiş Padişahlar Pdf İndir

Devrilmiş Padişahlar
Devrilmiş Padişahlar isimli bu kitap Osmanlı tarihinin daha önce çok fazla araştırılmamış biryönüne ışıktutuyor. ”Cumhuriyet Türkiyesi’nde duymaya ve görmeye alıştığımız askeri ihtilaller Osmanlı tarihinde nasıl gerçekleşmişti. Osmanlı Devleti’nde hangi padişahlar askeri ihtilal sonucunda tahttan zorla indirildi.

Cumhuriyet Türkiyesi’ndeki askeri ihtilaller Laiklik elden gidiyor gerekçesi ile yapılırken Osmanlı’da askeri ihtilal lerdeki Şeriat elden gidiyor şeklindeki gerekçe neyi hedefliyordu.

Sultan Abdülaziz’in kızı Nazime Sultan babası Sultan Abdülaziz’in intihar ettiği şeklindeki ifadelerin aksine şehit edildiğini ilk kez nasıl anlattı.

….Nihayet adamlar babamın şiddetli mukavemetinden sonra onu bir köşede sıkıştırarak yakaladılar. Sonra sırt üstü yere yatırdılar. İkisi sağ koluna ikisi sol koluna ikisi sağ ayağına ikisi sol ayağına oturdular. İçlerinden biri bir ustura ile iki elinin…

Birçok ciddi ve önemli kaynağın araştırılması sonucu hazırlanan bu kitabı okuduğunuzda Osmanlı tarihinin aynı zamanda bir darbeler tarihini de barındırdığını görecek ve bugüne kadar hiç duymadığınız bilgileri öğreneceksiniz.Buna da Göz At!

Cengiz Han’ın Ölümsüzlük Arayışı & Taoist Simyacı Bir Keşişin Türkistan Seyahatnamesi (1221-1224) Pdf İndir

Cengiz Han’ın Ölümsüzlük Arayışı & Taoist Simyacı Bir Keşişin Türkistan Seyahatnamesi (1221-1224)CENGİZ HAN’IN MANEVİ DÜNYASI …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir