Ana Sayfa / Psikoloji / Psikolojik Danışma / Dikkat Eksikliği Bozukluğu Pdf İndir

Dikkat Eksikliği Bozukluğu Pdf İndir

Dikkat Eksikliği Bozukluğu
Hastalara dair (hem yetişkinler, hem de çocukların) renkli hikâyeler ve örnek vakalar ile birlikte, Dikkat Eksikliği Bozukluğu’nun (DEB) aldığı farklı formları keşfederek, -hiper-aktivite, gündüz düşçülüğü, madde bağımlılığı, depresyon, sınır kişilik, v.b.- onlara ilişkin teşhis ve tedavi yöntemlerini aktaran Dr. Hallowell ve Dr. Ratey, bu alanda çok önemli bir çalışmaya imza atmışlardır. Her iki yazarın da DEB’e sahip olması bu kitabı daha anlamlı ve çekici kılmaktadır

Eser, DEB hakkındaki yaygın şehir efsanelerini yok etmeye, hastalıkla mücadelede yardımcı araçlara dair önerilere, teşhis ve tedavi seçenekleri hakkında bilgilere ve hastalar ile hasta yakınlarının durumla baş edebilmeleri için önemli ipuçlarına yer vermektedir. Ama en önemlisi, bu “hastalığın” yüksek enerji, sezgisellik, yaratıcılık ve coşku başta olmak üzere pozitif yönlerine de odaklanmakta ve Dikkat Eksikliği Bozukluğu’na sahip kişilerin “hayalci” olan tanımlamalarını, tedavinin değiştirici gücüyle, “dâhi”ye çevirebilmenin nasıl mümkün olduğunu göstermektedir.

“DEB üzerine okunması çok keyifli ve daha da önemlisi pratik ve faydalı bir kitap.”

—Dr. Judith L. Rapoport, National Institute of Mental Health Çocuk Psikiyatrisi Dalı Başkanı, The Boy Who Couldn’t Stop Washing kitabının yazarı.

“Konuşma dilinde, ansiklopedik içeriğe sahip ve hepsinden iyisi de klinik deneyimlere dayandığından tamamen ikna edici olan kitap, Dikkat Eksikliği Bozukluğu’nu en dikkati dağınık okuyucu için bile anlaşılır hâle getirmektedir.”

—Dr. Peter D. Kramer, Listening to Prozac kitabının yazarı.

“Bu zengin kaynak herşeye —eğitim, aile perspektifleri, teşhis ve tedavi, alt türler —sahiptir. Başından sonuna dek neşeli ve kuşatıcı bir umut anlayışı vardır. Bir insan bu kitabı DEB’le yaşamanın —bunun yarattığı eksiklikleri gidermenin, hatta onlardan yarar sağlamanın, bu sendromun karakteristiklerinin — nasıl bir his olduğuna dair muazzam bir sağduyu geliştirmeden okuyamaz.”

—Sandra Freed Thomas, C.H.A.D.D. (Children and Adults with Attention Deficit Disorder) Başkanı.

“Yardım ve iyileşmeye dair en üstün düzen bu kitap boyunca parıldamaktadır. Bilgilendirici, müşfik, uygulanabilir ve —evet— komik. Okuru sürüklüyor ve kafa karışıklıklarını tamamen ortadan kaldırıyor.”

—Priscilla L. Vail, Smart Kids with School Problems kitabının yazarı.Buna da Göz At!

Depresyon Panik ve Takıntılarımız Pdf İndir

Depresyon Panik ve Takıntılarımız“Korkuyorum, çok heyecanlıyım, birden panikliyorum, kalbim çok hızlı çalışıyor, her tarafımı ateşler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir