Ana Sayfa / Ekonomi / İnceleme-Araştırma / Diyanetin Gizli Tarikatlar Raporu Pdf Kitap İndir Oku

Diyanetin Gizli Tarikatlar Raporu Pdf Kitap İndir Oku

Yahudi Kabalası’nda bir “Golem kültü” vardır, başka versiyonları da olmasına karşın bu hikayelerin en tanınmış olanlarından biridir.

Haham Iudah Loew, Yahudi ulusunun hizmetlerini görsün, düşmanlarını yok etsin diye kilden bir Golem yaratır ve alnına yazdığı tılsımlı sözcüklerle ona yaşam üfler.

Ancak Golem zaman içinde hakimiyetsiz gelişmeye başlar, düşmanı her yok edişinde, başka bir deyişle her zaferinde azıcık daha gelişir.

Sonunda bir kıza âşık olur, fakat bu aşkı yasaklanınca daha da gelişir ve hakimiyetten çıkar. Gözetmesi gereken ulus için bir tehdit haline gelmiştir artık.

Goleın, Haham Iudah tarafından alnındaki tılsımlı kelime silinerek yok edildiğinde o kadar gelişmiştir ki. haham da olduğu yere yığılan Golem’in kil istifinin altında kalır.

“15 Temmuz darbe teşebbüsün ardından, Türkiye’de faaliyet gösteren ve dini argümanlarla hareket ettiğini iddia eden yapıların detaylı bir biçimde araştırılması kaçınılmaz olmuştur.”

“Türkiye’nin son birkaç yıldır boğuştuğu FETÖ Fetullahçı Terör Örgütü problemi, ülkemizin dini yaradılışlar haritasını çıkarmayı lüzumlu kılmaktadır.”Buna da Göz At!

Başkaldıran İnsan Pdf Kitap İndir Oku

1957’de, kırk dört yaşında, Nobel Mükâfatı sahibi Albert Camus 1913-1960, fantastik bir zaman için, soruşturmanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir