Günün En Çok İndirilen PDF Kitapları
Ana Sayfa / Siyaset / Dünyadaki İsyanların Anlamı Pdf Kitap İndir Oku

Dünyadaki İsyanların Anlamı Pdf Kitap İndir Oku

Ülkemizde 2010-2011 senesinde dünyanın muhtelif ülkelerinde görülen başkaldırı hareketlerini irdeleyen yazılarından oluşan bu kitap, yazarın Türkiye ve Yunanistan’a özel bir ağırlık veren değerlendirmeleriyle de ayrıca ehemmiyetlidir.

Zizek’in, Gezi Direnişi’nden sonra kaleme aldığı yazının başlığının “Cennet Tıkandı” olması da bu görüşleri paralelindedir.

Dünyadaki İsyanların Anlamı PDF Oku

Ünlü Sloven yazar ve düşünür Slavoj Zizek’in Taksim’de süren direniş için yayınladığı 2 Haziran 2013 tarihli yazılı mesa­jın metni:

Türkiye’de devam etmekte olan protestolar İstan­bul’un göbeğindeki ufak bir parkın ticari emellerle tah­rip edilmesiyle alakalı mahallî sorundan kaynaklı gibi gö­rünse de, hakikatinde sarihçe çok daha derin bir hiddete işaret ediyor.

Yaygın bir biçimde ‘ılımlı İslam’ ülkesi modeli ola­rak idrak edilen ve ekonomisi süratle büyüyen bir ülkede bu hiddetin patlak vermesi, hastalığın sebeplerini de sarihçe ortaya koyuyor.

Bu tepkinin sebebi, barbar neo liberal ekonomi ile dini milliyetçi otoriterliğin kaynaştırılması teşebbüsüdür.

Bu iki sürecin de kurbanları aynıdır: da­yanışma ruhuna ve kültürel hoş görüye sahip bağımsız sivil toplum kavrayışı. Bir sıhhatinin de bel­kemiğini bütün bu ruh oluşturur.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf drive

 

Sistemde Telif Haklarına saygıdan dolayı, ücretsiz olmayan pdf kitap yayınlanmamaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.Buna da Göz At!

Parsel Parsel Pdf Kitap İndir

Son günlere damgasını vuran harika bir kitap var. PDF kitap arşiv olarak hemen kitabın içeriği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir