Ana Sayfa / Edebiyat / Dünyanın Uyanışı Pdf Kitap İndir Oku

Dünyanın Uyanışı Pdf Kitap İndir Oku

“Sıradan biri olman sıradışı bir mukadderata sahip olamayacağın anlamına gelmiyor.”

“İnsanın mukadderatını hoşlanabilmesinin koşulu onu kavramasıdır. Kavrayamadığımız şeyi beğenemeyiz. Yaşamının neden bu halde olduğunu bir kere kavradın mı, kaçınılmaz olarak değişirsin.

Sen değişince, mukadderatın da değişir. Metamorfoz, kavramanın bir numaralı yan mahsulüdür. Soruna böyle bakınca da, mukadderatımızı kavramanın onu şekillendirmeye giden ilk ve en ehemmiyetli adım olduğunu söylemek yanlış olmaz.”

Kendi macerasını adlandırmak; biricik varlık sebebini hatır­layıp tüm fani rollerden hürleşmek; evvel hudutlarını çizerek kendini yaratmak, sonra kendi hudutsuzluğunu keşfedip bugününü ve geleceğini dönüştürmek. ..

Bunların her biri, güçlü bir yolculuğun değişik safhaları olsada her insan için olası! Evvelden söylenen lafların son­raki yaşamımızın en büyük sponsoru olmasının garantisi, yola

düşen kelimelerin yolun bizzat kendisine dönüşmesi; geleceğin geçmişte, geçmişin gelecekte bulunup inşa edilmesi. ..

Başak tarlalarının ortasında koşup oynayan yedi yaşındaki bir kızın can yoldaşıydı o laflar; yıldızların yağmurlarıyla yıkanmış toprak yollarda atılmıştı tohumları. Mektep uzaktı, koşullar güçtü ..

Fakat heyhat! Okuma tutkusu büyük laflar söyletmişti adımları minik, hayalleri büyük olan o kıza.

O minik ayakların daha basit erişebileceği bir mektep, hem ha­yallerime hem de bu önsöze yazılmış oldu böylece …O kız gelişti, kendi hudutlarını hudutsuzluk olarak çizdi ve o günkünden daha makûs bir yere dönüşen dünyanın yine in­şasına bir tuğla koymayı düşledi. Hem bu kitap hem de bu ki­

tapla ilk tuğlasını koymuş olduğum mektep, o minik kızın yapıtıdır diyebiliriz.

Gelin hep beraber bizi kendimizin ötesine eriştirecek bir adım atıp başkaları için anlamlı bir şeyler yapalım. Umulur ki bu minik adım sayesinde, hudutlarını ebediliğe taşıyarak tüm sınırlanmalardan kurtulanlardan oluruz. ..Buna da Göz At!

Tanrı ve Canavarların Düşleri Pdf Kitap İndir Oku

İki dünya amansız bir savaşın eşiğinde. Karou, Kimera başkaldırısının başına geçiyor ve gelecek, artık tamamen …

Bir Yorum

  1. Roman okumak farklı hayatları keşfetmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir