Ana Sayfa / Siyaset / Biyografi-Otobiyografi / Düşlerin Yorumu 1 Pdf Kitap İndir Oku

Düşlerin Yorumu 1 Pdf Kitap İndir Oku

Düşlerin Yorumu 1, bütün metin olarak ilk defa Türkçeye çevrilmektedir. Geniş hacmi sebebiyle iki cilt halinde yayımlamak zorunda kaldığımız eserin ilk cildinde düş meselesine Freud evveli bakış açısına ait geniş bir literatür taraması, düşleri açıklama usulünün tanıtılması, düşlerin istek doyurma özelliğinin ispatlanması, düş saptırması görgüsü ile düşlerin malzemesi ve kaynaklarına ait kısımlar yer almaktadır.

Kitap’da, düşlerin esas işlevlerinin isteklerin doyurulması olduğunu, bu isteklerin düşte, yoğunlaşmış ya da yer değiştirmiş şekillerde dışa vurulduğunu ve şuur dışı mekanizmalarla muhtelif semboller şeklinde ortaya çıktığını öne sürdü.

düşler üzerine yapılmış araştırmaların irdelenmesi, düş yorumu usulünün tanıtılması ve düşlerin içeriğini tanımlayan ögelerin misallerle tartışıldığı bir tanıtım kısmı olmaktadır.

İkinci ciltte ise Düş Operasyonu ve Düş Süreçlerinin Ruh bilimi başlıkları altında teorisel yaklaşımlar yer almaktadır.Buna da Göz At!

haysiyet pdf kitap

Haysiyet PDF Kitap İndir Oku

Haysiyet – Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak PDF Kitap Özeti “Adaletsizliği değiştiremezsiniz ama adaletsizlik karşısındaki duruşunuzu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir