Ana Sayfa / Edebiyat / Ecel Saati Pdf Kitap İndir Oku

Ecel Saati Pdf Kitap İndir Oku

Okumaktan büyük keyif alacağını Ecel Saati PDF Kitap şuan sistemde yayında değildir. Size kitap ile ilgili küçük alıntılar derledik. PDF oku linkimiz şuan aktif değil. Telif haklarından dolayı, ücretsiz yayınlama yapamıyoruz.

İri New York şehrinin tanınmış Cinayet Masası Şefi Pat Cambers’in sesi hâlâ kulaklarımda. Herif, “Alo” dahi demeden; “Mayk” diye bağırdı,”hemen kalk, hemen giyin, hemen Savcılık’a gel!” Hiddetinin nedense gene kafasına atladığı emin. Üşengeç üşengeç esneyerek; “Ne var?” diye sordum.”Konutta bulamam diye korkmuştum,” dedi, “kim öğrenir hangi aşifteyle nerelerde fink atıyor demiştim.” Yanıt beklemeden telefonu kapattı.

Arkamda kalan sokakta bir arabanın hızla viraj dönen lastikleri pis pis öttü. Daha sonra polislere mahsus bir canavar düdüğü şehrin uzak homurtusunu silip süpürüyordu.

“Belki de polis arabayı değildir,” diye düşündüm, “cankurtarandır.” İçinde, iki metrelik için canına kıyılmış birisi kana bulanmış kıvranıyor dur.

Yarın gazetelerde kısacık bir haber yahut iri başlıklar görürüz. O dakikaya kadar yaşadığından haberdar dahi olmadığımız bir yurttaşın tam yaşamı önümüze serilir.

Bu yaşam, bir kaç saat sonra da kırışık kâğıtlar halinde çöp tenekelerini boylar.

– Haydi gel, dedim… Bu çıkmazdan nasıl kurtulacağını sana söyleyeceğim.

– Sahi mi? Sağ ol Mayk… Sana güvenmekle yanılgı etmedim. Seni andırmamın nedeni bu! Seni aylardan beri düşünüyorum. Keşke Savcı’ya telefon edeceğime sana müracaat etseydim.

– Daha iyi olurdu. Neyse… Haydi gel! -Savcı’ya döndüm: Biz arka odalardan birisinde azıcık istirahat etsek…

– Olur. Peki! Lakin bu heriften bir santim dahi bölmeyeceksin Mayk, sana teslim.

Kemal Tahir’in kaleminden, şanlı dedektif Mayk Hammer’ın serüvenleri…

Düşün ve edebiyat dünyamızın dev adı Kemal Tahir’in, F. M. İkinci takma ismiyle yazdığı orijinal Mayk Hammer serüvenleri seneler sonra yine yayımlanıyor.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz Pdf Kitap İndir Oku

Cesaretimiz var mı her şeyi bir anda öylece vazgeçip gitmeye? İnsan her nereye giderse gitsin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir