Ana Sayfa / Roman / Dünya / Fareler ve İnsanlar PDF Kitap İndir Oku

Fareler ve İnsanlar PDF Kitap İndir Oku

John Steinback tarafından yazılan Fareler ve İnsanlar, gece ve gündüz gibi zıt kişilikleri olan 2 mevsimlik işçinin öykülerini anlatmakta. Dostluk ve dayanışma üzerine vurgu yapılan bu hikayede, bu ikilinin küçük bir miktar toprak alıp yaşamak için çabaları yer almaktadır. Kitap ile ilgili diğer bilgilere Fareler ve İnsanlar PDF kitap oku sayfamızda bulabilirsiniz. Ortalama 20 tl civarı satılan bu kitap SEL YAYINCILIK tarafından yayımlanmaktadır.

 

Fareler ve İnsanlar PDF Kitap Özet

Fareler ve İnsanlar, (İngilizce: Of Mice and Men), Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar John Steinbeck tarafından yazılmış bir novella (uzun hikâye)dır . İlk defa 1937 yılında yayınlanan eser, iki gezgin çiftlik işçisi olan George Milton ve Lennie Small’un Büyük Bunalım sırasında Kaliforniya’da yaşadıkları trajik olayları anlatır.

Fareler ve İnsanlar Kitap İndir Oku

1920’lerde kendisi de evsiz gezici bir çiflik işçisi olan Steinbeck’in kendi deneyimlerine dayanan novellasının başlığı, Robert Burns’ün To a Mouse (Bir Fareye) isimli şiirinden alınmıştır. Scots dilinde yazılan şiirin sıkça alıntılanan iki dizesi şöyledir: “The best laid schemes o’ mice an’ men/Gang aft agley (En iyi planları farelerin ve insanların/Sıkça ters gider”).

ABD’de orta öğretimde okunması zorunlu kitaplardan biri olan Fareler ve İnsanlar, karakterlerinin saldırgan ve bayağı dili sebebiyle sıkça sansüre hedef olmuş, bu yüzden de American Library Association tarafından 21. yüzyılın en fazla sorgulanan kitapları arasında gösterilmiştir.

Fareler ve İnsanlar PDF Kitap Arşivi sizin için kitap hakkındaki en detaylı bilgileri araştırarak, size aktarmaya devam edecektir. PDF Kitap Arşivi sitemizde, telif haklarına saygın bir yönetim söz konusudur. Bu nedenle, sitemizde asla izinsiz kitap paylaşımı ya da yasal olmayan reklamlara yönlendirme yapılmaz. Bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

 

Fareler ve İnsanlar PDF Kitap İndir Oku, Fareler ve İnsanlar PDF Kitap Özet, Fareler ve İnsanlar pdf kitap arşiviBuna da Göz At!

veba geceleri Orhan Pamuk

Veba Geceleri PDF Kitap İndir Oku

Veba Geceleri Orhan Pamuk PDF oku kitabı, son dönemde bizlere sunulan yeni yapıtlar içinde yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir