Ana Sayfa / Siyaset / Faşistler Pdf Kitap İndir Oku

Faşistler Pdf Kitap İndir Oku

Bu kitap faşistleri –kim olduklarını, nereden geldiklerini, ne gibi dürtülerle hareket ettiklerini, iktidara nasıl geldiklerini kavrayarak, faşizmi açıklamayı emeller.

Ben burada kuruluş edilmiş faşist rejimlerden ziyade, faşist hareketlerin yükselişine odaklanacağım. Faşistlerin kuvvetlendikleri yarıyılda, dünya savaşları arası Avrupa’daki ana mevzilerini, başka bir deyişle Avusturya, Almanya, Macaristan, İtalya, Romanya ve İspanya’yı araştıracağım.

Faşistleri kavramak faşist hareketleri kavramayı gerektirecek. Kendilerine has iktidar teşkilatlarında toplandıklarını teslim etmeden, faşist fertler ve onların eylemleri hakkında çok az fikir edinebiliriz.

Onları, daha aktif devletler ve daha büyük ulusal dayanışmaya müteveccih yaygın özlemlerle ilintili, daha genel 20. asır bağlamı içinde de kavramak vaziyetindeyiz; zira faşizm ne bir enteresanlık ne de yalnızca tarihî bir alaka mevzusu. O, modernitenin ekseriyetle tutku edilmese de, esas bir öğesi olmuştur.”

Mann, faşist harekete katılan bayan ve erkeklerin detaylı incelemelerine yönelerek faşizm hakkında yeni bir kuram geliştirmeye çalışıyor.

Faşizmin başat siyasal ideoloji haline geldiği altı Avrupa ülkesindeki İtalya, Almanya, Avusturya, Macaristan, Romanya ve İspanya– faşistlerin sahip oldukları inançlara ve katıldıkları eylemlere odaklanıyor, fertlerin faşist olma motivasyonlarını inceliyor.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

Meraklısı İçin Darbeler Kitabı pdf oku

Meraklısı İçin Darbeler Kitabı Pdf İndir Oku

Murat Yetkin tarafından kaleme alınan kitap, Aralık 2020 döneminde Doğan Kitap Yayın Evi tarafından basıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir