Ana Sayfa / Roman / Gazap Üzümleri Pdf Kitap İndir Oku

Gazap Üzümleri Pdf Kitap İndir Oku

Oklahoma’da köylüler çok güç vaziyettedir. Ekonomik sebeplerden dolayı hep pamuk yetiştirmek zorunda kalan çiftçilerin toprak sahipleriyle ortak olan arazileri çoraklaşır, bereketten düşer. Bu surattan emekçi konumundaki çiftçiler toprak sahipleri tarafından çiftliklerden çıkarılır. Bu vaziyetin belirli başlı nedenleri negatif hava koşulları, toprak bankalarının yanlış tavırları ve tarımdaki cihazlaşmadır. Bazı çiftçiler gönüllü, kimileri isteksiz arazileri terk ederler ve Kaliforniya’nın bereketli arazilerine doğru yol alırlar. Bu yolculuğa çıkan herkes yoksulluktan kurtulmayı umut etmektedir.

Tom Joad ve ailesi de bu yolculuğa çıkanlardandır. Töm Joad dört sene evvel kendisini gözetmeye çalışırken birisini öldürmüş, bu surattan 7 sene mapus cezasına çarptırılmış ama 4 sene mapus uyuduktan sonra koşullu salıverilmiştir. Tom hemen Oklahoma’ya gelmiş, kazançken de Jim Casy’yi de getirmiştir. Fazla kalmadan Kaliforniya yolculuğuna çıkarlar. Bu yolculuğu Tom’un ufak kardeşi Al’ın bulduğu çok daha önceki taka bir kamyonla yaparlar.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

haysiyet pdf kitap

Haysiyet PDF Kitap İndir Oku

Haysiyet – Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak PDF Kitap Özeti “Adaletsizliği değiştiremezsiniz ama adaletsizlik karşısındaki duruşunuzu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir