Ana Sayfa / Edebiyat / Hayatın İnsanları Pdf Kitap İndir Oku

Hayatın İnsanları Pdf Kitap İndir Oku

‘’Yaşamın İnsanları’’; haklı sandığımız tutumlarımızın, başkalarında yaratabileceği travmaların neticelerini ve aklımızın kendini gözetmeye alış şeklini göstererek, duyarsızlaşan cemiyette kırılgan insanların mutasyonuna ışık yakalıyor.

Gecenin kara ve âmâ olduğu bir saatte, koşmaktan soluk soluğa kalmış iriyarı polis memuru taban kattaki konutlarının kapısına dikilmiş; “Adam” diyordu, “Konutunize girdi, anahtarla girdi, söyleyin kocanız mı?

Hemen çıkmasını söyleyin.” Konuşması süratli ve canı sıkkın bir sesti,gözleri hiddetle yanıyordu, “Hakkında şikayet var.”Etrafta insanlar birikmişti. Balkonlardan sarkan insanlar yiğitçe, perdelerin arttan bakanlar ödlekçe vakayı izliyorlardı.

Güçlü bir bayan, belki yaşamında hiç korkmamış,korkutulmamış vicdanlı bir bayan olanca gücüyle bağırarak dayanak olmak istedi; “Koruma o adamı. Kurtul ondan.”

Sabah adamın uyanışını, banyoya gidişini, yıkanma ve giyinme seslerini duydu.Uyuyormuş gibi yaptı. Emir altında çalıştığı işine gitmek üzere çıktığını belirten kapının sesini dinlediğinde, gece süresince yakaladığı soluğu saldı.

Doğruldu. Ne yapacağını öğrenemeyerek konutun içinde birkaç tur attı. Günlük rutinine devam etmeliydi, yapılacak işleri vardı.Akşam üzeri ani bir kararla fırlamıştı konuttan; daha doğrusu O’nun evinden; kendine ait sezmediği konuttan.

“Benim” demeyi bilemeyen insanlardandı Sahra. Yaşamda hiçbir şeyi sahiplenmemişti. Ne bir duyguyu, ne bir canlıyı, ne de bir nesneyi. Nesneler ve duygular geçici ve ehemmiyetsizdi, sahiplik kapsamazdı, kapsa memeliydi.

Canlıların ise kendi öz benliği vardı;sahip olunamayacağı gibi, bu iddia dahi edilemezdi.Sahra kasabaya eriştiğinde, Riva ile Tunca köyün girişindeki iki katlı konutlarının bahçesinde kahvaltı yapıyorlardı. Konutlarının az ilerisinde, tozları havalandırarak duran bir taksiyi görünce merakla ayaklandılar.

Genç bir bayan, elinde bagajı ile çevresine bakınıyordu. Tunca hemen bahçe kapısını açıp, nicedir beklenen bir davetliymiş gibi Sahra’ya seslendi.

“Merhaba. Güzel geldiniz.”

Yaşamın İnsanlarında; asıl ve hayal arasında sıkışmış insanların, hayatı durdurmasına şahitlik edeceksiniz.’’İnsanları kavramak isteyenlerin okuması gereken, varış noktasına sürpriz bir sonla erişen, ahlakı ve şiirsel bir dille yazılmış, psikolojik roman cinsindeki bu kitabı, tamamlayınca bir defa daha okumak isteyeceksiniz.

Akşamdı küçük kolilerin deliklerinden sarı ışıklar fışkırıyordu. Sokaklarda süratle yürüyerek paketlerine dönen otomat insanlar bitkindiler, sevgisizdiler ve duygusuz’dular, katıydılar, lekeliydiler, Yılgındılar, hırslıydılar, kıskançtılar, terliydiler, açtılar. Yürüyorlardı. Hepsi de nereye gittiğini öğreniyordu. Oysa hiç kimse nereye gittiğini öğrenmiyordu.

Bir evvelki yazımız olan Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği – Milan Kundera başlıklı kitabımızda Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği ekitap indir, Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği ekitap oku ve Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.Buna da Göz At!

Tanrı ve Canavarların Düşleri Pdf Kitap İndir Oku

İki dünya amansız bir savaşın eşiğinde. Karou, Kimera başkaldırısının başına geçiyor ve gelecek, artık tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir