Ana Sayfa / Roman / İnci Pdf Kitap İndir Oku

İnci Pdf Kitap İndir Oku

Kino; Salinas’ta, deniz kıyısında, saz konutlarda yaşayan fukara denizcilerden biridir. Evleneli çok olmamıştır. İlk çocukları ne yazık ki rehabilitasyon edemedikleri bir hastalıktan dolayı can verir. Artık umutları ikinci çocukları olmuştur.

Bir sabah bebeği bir akrep sokar. Kino süratle davranır ve akrebi öldürür. O ve eşi bebeği alır ve şehirdeki hekime götürürler. Hekim zengin ve acımasız bir insandır ve paraları olmadığını bildiği için çifti başından savar.

Konuta döndükten sonra Kino, bambudan yapılmış kayığını alır ve inci avına çıkar. Kıyıdan açıldıktan sonra dalar ve dipten o güne kadar görülmüş en büyük incilerden birini çıkarır.

Evine döner ve eşine gösterir. Bu inciyi satarak kazanacakları parayla bebeği rehabilitasyon ettireceklerini sonra onu okutup bu hayattan kurtulacaklarını tasarlarlar. O gün Kino’nun kardeşi ve karısı da konutlarına kazançlar ve önerilerde bulunurlar.

Büyük incinin haberi tüm şehre erişmiştir. Hekimin ise inciye sahip olup Salinas gibi bir taşra kentinden kurtulup Paris’e gitmeyi tasarlamaktadır. Ertesi gün hekim uşağıyla rehabilitasyon için Kino’nun saz evine kazanç.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

haysiyet pdf kitap

Haysiyet PDF Kitap İndir Oku

Haysiyet – Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak PDF Kitap Özeti “Adaletsizliği değiştiremezsiniz ama adaletsizlik karşısındaki duruşunuzu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir