Ana Sayfa / Psikoloji / İnceleme / İstanbul 2053 Vizyonu Pdf İndir

İstanbul 2053 Vizyonu Pdf İndir

İstanbul 2053 Vizyonu
İstanbul’un fethinin 600. yıl dönümü 2053 yılında kutlanacak.
Bir balıkçı köyü olarak kurulan, binyıllar boyunca küçük bir şehir olarak varlığını devam ettiren İstanbul, tarihin gördüğü en büyük devletlerden ikisine asırlar boyunca başşehirlik yaptı.
Şehrin kudreti zaman zaman Akdeniz’in tamamına, Asya steplerine, Batı Avrupa ovalarına ve hatta Afrika savanalarına erişti.
İstanbul kimi zaman tabii felaketlerle, kıtlıklarla, salgın hastalıklarla, yağma ve katliamlarla yüz yüze kaldı. Gün geldi var olma mücadelesi verdi. Gün geldi milyonlarca insanın umudu, ekmek kapısı oldu.
21. asra kalabalık bir metropol olarak giren İstanbul, gelişen ekonomisi, rakipsiz coğrafi konumu ve geniş bir yelpazede sunduğu sosyo-kültürel imkânlarla, geleceğin dünyasında güçlü bir pozisyon iddiasında.
İstanbul’u yeniden dünyanın zirvesine taşıyacak kapsamlı bir dönüşüm programının uygulamaya konulması elzemdir.
Şehri 2053’e taşıyacak vizyon, Fatih Sultan Mehmet’in 1453 yılında yüklendiği misyonla buluşturulmalı ve İstanbul 2053’e dünyanın lider şehri olarak girmeli.
Bu kitap, İstanbul’u 2053 vizyonuna ulaştırmayı amaçlayan bir mefkûre etrafında kaleme alınmış yazıları içeren istisnaî bir çalışmadır.
Eser, İstanbul’a tutkuyla bağlanan ve ona hizmet etmeyi hedefleyen herkese faydalı olacak bir başvuru kaynağı niteliğindedir.Buna da Göz At!

Tanzifat-ı İstanbul & Osmanlı’dan Günümüze Temizlik Tarihi Pdf İndir

Tanzifat-ı İstanbul & Osmanlı’dan Günümüze Temizlik Tarihiİstanbul, Marmara kıyılarına serpilmiş semtleri, Altın Boynuz Haliç’i ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir