Günün En Çok İndirilen PDF Kitapları
Ana Sayfa / Roman / Jane Eyre Pdf Kitap İndir Oku

Jane Eyre Pdf Kitap İndir Oku

1800 senelerinde Kuzey İngiltere’de yaşayan Jane Eyre’nin anne ve babası can vermiş, Jane de dayısının yanında yaşamaya başlamıştır. Jane Eyre on yaşlarında cılız, çelimsiz bir çocuktur. Fakat dayısı da vefat döçşeğine düşer. Dayısı can verir iken eşinden ufak Jane’ye bakması için laf alır. Yengesi kocasına söz verdiği için hiç istemese de bu çelimsiz ve çirkin kıza bakmak zorundadır.

Ancak dayısının başka çocukları da vardır. Evin çocukları olan John, Eliza, Georgiana konutlarına sonradan gelen bu ufak çirkin ve çelimsiz kızdan hiç sevmemektedir. Jane bu e vde aşırılık olarak görülmekte, makûs kalpli yengesi onu kendi çocuklarından ayrı yakalamaktadır. Hatta çocukların Jane ile bağlantı kurmaları dahi yasaktır.

Çocuklar jane’e bu konutta istemediklerini , onun yoksul bir akrabaları olduğunu , onlarla yaşamasına izin verildiği için kendilerine minnettar olması gerektiğini sık sık Jane’nin suratına vurmaktadırlar. Jane bu aşağışanmalara ve zorunluluğa sabretmek zorundadır.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

İnci Sokağı PDF Trevanian

Trevaninan’ın yazdığı ve E Yayınları tarafından basılan, İngilizce’den Türkçe’ye çevirilmiş bir edebi roman. İnci Sokağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir