Ana Sayfa / Din / Felsefe-Sosyoloji-Psikoloji / Kendini bulmak Pdf Kitap İndir Oku

Kendini bulmak Pdf Kitap İndir Oku

İnsan bir kendilik arayışıdır. Kendilik-şuuruna ermiş insan, modern dünyada anlamın yitimini dis-enchanment en derinden yaşamış fert ve cins olarak varlığını gözetmek için var oluşunu, var olmayı ve yaşamı yine anlamlı kılmalıdır.

Din, felsefe, bilim ve sanat insan olmaklıka nerede, ne zaman ve nasıl hizmet eder?

Bu sınama tüm bu sualler ile 21. asrın muzdarip abuhavasında insan olmanın, kendi olmanın değerini öğrenerek, tanıyarak ve inanarak yola çıkıyor ve “düşünmek yolda olmaktır” prensibiyle Hz. İnsan’ı arıyor…

Arayış… Süreç… Orijinin bilgisi nereden, sonun bilgisi nereye, ikisinin arasındaki nerede bilgisi… Bu üç suale verilen cevaplar insanın anlam arayışının tarihidir.

İşte kitapta da Hz. İnsanın bu anlam arayışındaki, oluşundaki, sürecindeki meselelerini, varlığını ele alan yazılar yer almaktadır.

Madde, anlam, doğu,batı karşılaştırmaları ile öğrenilenin dışına yolculuğa çıktığımız yazılarda en etkilendiğim karşılaştırma yaşam, hayat mefhumları olmuştur. “Bir Müslüman hayatını kaybeder; ancak yaşamını kaybetmez.”

Kendimizi bulma yolunda bir adım atmak olarak açıkladığımız kapak fotoğrafı ile bile başlı başına bir ders kaliteyi taşıyan kitap

Bu süreçteki varlık, bilgi, iman, düşünce, tarih, şuur, tabiat, yaşam ile alakalı meseleler, yaradılışlar hakkında derin bilgilerle şahsa yol göstermekte, kendini aramak lığına katkı sunmaktadır.Buna da Göz At!

Kendini Arayan İnsan Pdf Kitap İndir Oku

900 lü senelerde Freud nevrozların orijininde bastırılmış cinsel güdülerin bulunduğunu farketmişti. Sonraki senelerde teknolojik büyümeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir