Günün En Çok İndirilen PDF Kitapları
Ana Sayfa / Roman / Kumarbaz Pdf Kitap İndir Oku

Kumarbaz Pdf Kitap İndir Oku

Aleksey İVANAVİÇ,25 yaşında özel öğretmendir.Açık laflı,yaptığı işlerde kendine güvenen,kumara olan isteğini yenmeye çalışan birisidir.Çar ordusundan emekli bir generalin akrabasıdır. Aleksey İVANAVİÇ,General’in üvey kızı olan Polina’ya aşıktır.
Antonida Vasilyevna TARASYEVİÇEVA,Generalin halasıdır.Büyükanne diye anılır.Çok zengindir.Beş parasız olan General onun can vermesini beklemektedir.Çünkü büyükanne Rusya’da vefat döşşeğindedir.General,Çar ordusundan ayrılıken aldığı yediyüz rubleyi rulette kaybetmiştir.Olay Almanya’da bir kaplıca kenti olan Ruletenburg’ta geçmektedir.
General,zengin bir Fransız soylusu olan Mlle. Blanche ile evlenmek istemektedir.Mlle. Blanche,göründüğü gibi zengin bir Fransız soylusu değildir.General’le büyükanneden gelecek servet için evlenmek istemektedir.Ama herşey beklenildiği gibi olmaz.Büyükanne iyileşir ve hekimin önerisi üzerine Ruletenburg’e,Generalin yanına kazanç.Ayrıca Generalin Büyükannenin vefatıyla alakalı olarak Rusya’ya sürüklediği tegraflardan haberi vardır.
Büyükanne, Ruletenburg’e kazanç gelmez rulet masasının başına geçer.Generale yaptıklarından dolayı çok kızgındır.Birkaç gün içinde parasının büyük bir kısmını kumarda kaybeder.Generalin serveti alamayacağını kavrayan Mlle. Blanche Ruletenburg’tan dağılır.Mlle. Blanche ile beraber bir Fransız markisi olan Degrieux’ta dağılır. Degrieux da Polina’ya aşıktır.Polina’yı kendine bağlamak için Generale borç verdiği paranın büyük kısmını geri almaz.
Parasız kalan büyükanne ,bir İngiliz genci olan Astley’den borç ister.Astley de Polina’yı hoşlanmaktadır. Astley,Polina’ya kendisiyle beraber gelmeyi önerir.Polina onun bu önerisine şiddetle karşı çıkar.
Aleksey İVANAVİÇ ,kumar isteğini yenmek istemektedir ama Polina’nın borçlarını ödemek için onun ismine oynamaktadır.Tüm yaşanan makûs hadiselerden sonra Polina da Aleksey İVANAVİÇ’eolan sevgisini emin eder. pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

İnci Sokağı PDF Trevanian

Trevaninan’ın yazdığı ve E Yayınları tarafından basılan, İngilizce’den Türkçe’ye çevirilmiş bir edebi roman. İnci Sokağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir