Ana Sayfa / Orijinal Dil / Almanca / Majesteleri Kral PDF Oku
Majesteleri Kral PDF indir

Majesteleri Kral PDF Oku

Majesteleri Kral kurgulanmış bir dünyada geçen, günümüz romanlarına en güzel örneği olarak karşımıza çıkıyor. Can Yayınları tarafından bizlere sunulan kitap, roman severleri heyecanlandıracak türdendir.

Gelin kitaptan bazı alıntılara birlikte göz atalım;

Majesteleri Kral, iflasın eşiğinde hayalî bir küçük Alman devletinde geçer. Hiçbir şeyin yolunda gitmediği Grimmburg Grandüklüğü’nün veliahtı Prens Albrecht hastalıklı bir insandır ve uzun yaşayamayacağından endişe edilmektedir. O nedenle tahtın ikinci vârisi Klaus Heinrich doğduğunda bütün Grimmburg sevince boğulmuştur. Ne var ki ikinci vâris fiziksel bir kusurla doğmuştur. Zamanla, “aristokrasinin yalnızlığı”nı kendi ruhunda hisseden Klaus Heinrich, “kusurlu” varoluşuna ve doğuştan getirdiği asil haklara bakarak sıradan insanı anlamasının mümkün olmadığını fark eder.

Majesteleri Kral PDF indir

Yayımlanan ikinci romanı olan Majesteleri Kral’da yazar, XX. yüzyılın başlarında Alman coğrafyasında bir yerlerde yer alır. Ortaçağ masal diliyle yazılmış bir kitap olarak tanımlayabiliriz. Bu tarz kitapları okurken siz neler hissedersiniz?

Yerleştiği arka plan açısından ele alındığında Wilhelm Almanyası’ndan izler taşıdığı görülmektedir. Thomas Mann okurlarının 1924 tarihli Büyülü Dağ’da karşılaşacağı düşünsel eğilimlerin mikrokozmik habercisi olarak yorumlanabilir.

Majesteleri Kral PDF

 

 Buna da Göz At!

Buz Kırağı PDF oku

Buz Kırağı Pdf Kitap İndir

Epsilon Kitap Evi tarafından çıkartılan Buz Krallığı farklı tadı ile dikkat çekecek bir kitaptır. Buz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir