Ana Sayfa / Çocuk Kitapları / Roman / Ölü Gömme Törenleri pdf kitap oku indir

Ölü Gömme Törenleri pdf kitap oku indir

1828’in Mart ayı… İzlanda’nın kuzeyinde bir çiftlikte iki erkek kabaca öldürüldü. Cinayetlerden kabahatli bulunan Agnes Magnúsdóttir, idama mahkûm edildi. İnfaz gününe kadar yakalanacağı çiftliğin sahipleri ondan hem korkuyor hem de tiksiniyorlardı. Onların gözünde Agnes bir iblis, bir cadı, cinayete ortak ettiği iki gencin beynini yıkamış bir caniydi.

Agnes’in isteğiyle, vefatına dek ona kılavuzluk etmekle görevlendirilen Rahip Tóti, bu yapyalnız kadının hikayesini dinlerken, vakalara değişik bakışımızın asıllığı nasıl kökünden değiştirebileceğini görecekti.

Onu dinleyenlerin zekalarındaki sual gitgide keskinleşiyordu: Cinayeti işledi mi, işlemedi mi?

Bir insanın, olduğunu düşündüğü birey ile olduğu düşünülen birey arasındaki fark bir uçuruma dönüştüğünde, o karanlık boşluğa düşmesi an sorunudur ve bazen bunu aşk dahi yasaklayamaz…

Yaşanmış bir vakayı mevzu alan Ölü Gömme Merasimleri ferdin varoluş savaşına dair vicdan sızlatan bir anlatı…

Anlatıya natürel bir şekilde yerleştirilmiş olan araştırma belirtileri, yazarın ele aldığı mevzu hakkında derin ve yoğun bir bilgiye sahip olduğunun delili.
-New York Times-

Hannah Kent, darmadağınık haldeki tarihsel kayıtları bir araya getirip Agnes’in son aylarını yine kurgulamış. Ortaya masallar, şiirler, acı, kapana kısılmışlık hissi, çetin geçen mevsimler ve baştan alt yalnızlıkla örülü bir hikaye çıkmış.
-The Telegraph-

Hadise örgüsü öylesine iyi kurulmuş ki sonunu öğrenmemiz, hikayenin yarattığı heyecan.ı daha da artırıyor.
-Guardian-

Ölü Gömme Merasimleri istisnai bir incelikle kaleme alınmış bir ilk roman; itinayla incelenmiş, marifetle anlatılmış, içe değen bir hikaye.
-Observer-

Amazon, Eylül 2013’de ayın en iyi kitabı olarak Ölü Gömme Merasimleri’ni seçti.Buna da Göz At!

Ulysses pdf kitap oku indir

Joyce, 1904’te Nora Barnacle adında bir genç kadınla tanışmıştı. (Nora Barnacle ile 1931’de, evliliğe karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir