Ana Sayfa / Eğitim / Çocuk Eğitimi / Otuz Milyon Kelime PDF Kitap İndir

Otuz Milyon Kelime PDF Kitap İndir

Benzersiz bir çocuk gelişim kitabı. Dana Suskind tarafından kaleme alınan bu kitap, ebeveynler için bir baş ucu kitabı.

 Otuz Milyon Kelime – Dana Suskind PDF Kitap Oku

Aile kitapları kategorisinde yer alan çocuk bakımı kitapları, özellikle çocukların hızlı gelişim sürecinde zeka performansını destekleyen ve artıran eserler oluyor. Bebekliğinden itibaren işitsel ve görsel olarak ebeveynleriyle bağ kurmaya başlayan çocuklar; konuşmaya başlamadan önce kendilerine uygulanan sözlü ve fiziksel iletişimin farkına varıyor. Bu dönemde kullanılan dilin kelime zenginliği; çeşitli, olumlu, yapıcı, etkili, teşvik edici olması gibi kriterler büyük önem taşıyor. Otuz Milyon Kelime Dana Suskind kaleminden çıkan ve 0 – 3 yaş arası çocukların zeka gelişimine katkı sağlayan eser; ebeveynlerin bu hızlı süreçte neyi, nasıl ve neden yapması gerektiğini aşama aşama açıklıyor. Bu kıymetli eser, çocuklarının geleceğine değer veren aileler için her zaman başvurabilecekleri bir kılavuz vazifesi görüyor.

 

Uzun yıllar süren akademik araştırmaların bir sonucu olarak geçerliliği kanıtlanmış yöntemlerin bir araya getirildiği ve Dana Suskind tarafından yazılan kitap, aynı zamanda bilimsel bir eser olarak okuyucunun istifadesine sunuluyor. Otuz Milyon Kelime adlı aile kitabı ilk olarak Ocak 2018’de yayınlanıyor. Eser 2020 yılında Esra Eret Orhan tarafından Türkçeye çevriliyor ve Buzdağı Yayınevi tarafından basılan yapıt karton kapaklı, normal boyutlarda ve 304 sayfa olarak yayımlanıyor.

 

Otuz Milyon Kelime PDF Kitap Arşiv

Çocukların Geleceğine Yatırım Eğitimle Başlar

 

En değerli varlığınız çocuklarınız. Anne ve babalar kız veya erkek çocukları büyüdüğünde iyi bir insan, başarılı bir birey, mutlu ve güçlü bir karakter gibi olumlu özelliklere sahip olmasını istiyor. Sonrasında para, mal, kariyer gibi maddi ve manevi artılarının olmasını da düşünerek yatırım yapmayı sürdürüyor. Dana Suskind’in tabiriyle etkili, zengin, yapıcı ve olumlu iletişim sayesinde çocuklar okul çağına geldiğinde yakaladıkları başarı, akranlarına göre gözle görülür oranda fark atmaya başlıyor. Otuz Milyon Kelime kitabında ise sadece sizin çocuğunuzun en iyi olması değil, tüm dünyada var olan çocukların en iyi olmasını hedefleniyor.

 

Yazar Dana Suskind araştırmaların kanıtlanmış sonucunu yol gösterici bir rehber olarak sunduğu kitabında, ebeveynlere açık ve net yöntemler belirtiyor. Özellikle de 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklarla konuşmanın ne kadar mühim olduğunu fark etmenizi sağlayan yazar; kavra, konuş ve karşılıklı yap başlıklarını en ince ayrıntısına kadar detaylandırıyor. Çocuklukta zeka gelişiminin en hızlı sürecine denk gelen bu dönemde onlarla konuşurken kullandığınız dilin kelime hazinesi ne denli zengin ise sonuç o kadar mükemmel oluyor.

Otuz Milyon Kelime PDF Kitap Özet

 

Çocuğunuzun Geleceğini Şimdiden Şekillendirin

 

Otuz Milyon Kelime kitabına göre, doğru iletişim çocuğunuzun iç dünyasına ulaşmanızı sağlayan en sağlam köprü oluyor. Çocuğunuzun sizi anlaması ve anlamlandırması için de onunla konuştuğunuz dilin kelime çeşitliliği, olumlu yapıcı etkiye sahip olması gerekiyor. Sözlü iletişimle kanıtlanan sevginin gücü sözcüklere yansıdığı için; çocuğunuzun sosyalleşme bilinci gelişiyor. Bencillik, egoistlik, kıskançlık, inatçılık, hırs ve içe kapanıklık gibi negatif etmenlerden sıyrılan taze beyinler daha yaratıcı, yetenekli, azimli, insancıl, paylaşmayı ve değer vermeyi bilen pozitif güçlerle besleniyor. Yazar, söz konusu doping besinler sayesinde geometrik ve matematik zeka gelişimini üstün performansla geliştiren çocukların, hayattaki başarı temellerinin atılmış olduğuna dikkat çekiyor.

 

Otuz Milyon Kelime Kitabını Okumanın Faydaları

 

Yeni anne ve baba olacakların kitabı özellikle okuması gerekiyor. Çocuğunuzun bir bakıcısı veya dadısı varsa ya da onları aile büyüklerinize emanet ediyorsanız da mutlaka bu eseri okutmanız tavsiye ediliyor. Çocuğunuz daha bebekken bile bir şeyi başardığında fazlasıyla sevinirsiniz. Hangi dönemde olursa olsun çocuğunuzu överken zekasını değil, başarıya ulaşırken gösterdiği çabayı takdir ettiğinizi göstermeniz gerekiyor.  Çok kıymetli yavrularınızın zeka gelişimini en iyi şekilde tamamlamasını ve sürekli olarak geliştirmesini istiyorsanız; bu kitabı okuduktan sonra kendinizin de fazlasıyla bilinçlendiğini fark edeceksiniz. Sonrasında ise çocuklarınızı eğlendirmek ya da eğitmek için TV açmadığınızı ve eline akıllı telefon bile vermeyeceğinizi anlatan Dana Suskind; çocuk zekasının sağlam temeller üzerine nasıl inşa edebileceğinizi tek tek vurguluyor.

 

Çocuğun 0 – 3 yaş arasındaki beynini en kıymetli hazineyle doldurmak isteyen ebeveynlere kelimelerin gücünü detaylı bir şekilde açıklayan Otuz Milyon Kelime Kitabı; doğru bilinen yanlışları, neyi, nasıl ve neden yapmanız gerektiğini tüm açıklığıyla ön plana çıkarıyor. Siz de kızınızın veya oğlunuzun geleceğine yatırım yapmak istiyorsanız Dana Suskind’in eserini okumalısınız.

 

Otuz Milyon Kelime PDF Kitap Özet, Otuz Milyon Kelime PDF Kitap Arşiv, Otuz Milyon Kelime – Dana Suskind PDF Kitap Oku, Otuz Milyon Kelime PDF Kitap İndir, pdf kitap oku, pdf kitap indir, pdf oku, kitap indir,Buna da Göz At!

Mutluluk Psikolojisi Pdf Kitap İndir Oku

Stres ve zaman idaresinde; duygu, düşünce ve tutum teftişinde beynimizi doğru kullanırsak, mutlu, galibiyetli ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir