Ana Sayfa / Edebiyat / Şairin Romanı Pdf Kitap İndir Oku

Şairin Romanı Pdf Kitap İndir Oku

Murathan Mungan 15 senede yazdığı Şairin Romanı kitabı reelinde İçinde hiç şiir bulunmayan şiir gibi yazılmış şahane romanı ve emeğinin karşılığını o kadar hoş vermiş ki; kitabı ilk okumaya başladığınızda bunu kavrayabiliyorsunuz.

Yol boyu içinden geçtikleri yerler, hayatlar.
Surlarında şiir sancakları dalganan şehirler.
Kanatları göğün sırlarını birbirine bağlayan kuşlar.
Rakamların, kelimelerin, parolaların arkasında ömür harcayan matematikçiler, dilciler, lügatçiler, şairler…
İnsanların ruhlarını sağaltan düş ahlakçıları.
Batı’nın çağdaş çağ fantazi romanlarıyla Doğu’nun Bin bir Gece Masalları’nın orijinal bir bileşimi.
Tabiata, emeğe ve şiire bir methiye.

Çok tabakalı bir yapıya sahip bir kitap. Azıcık olağanüstü, azıcık polisiye, azıcık felsefik, bolca nezaketi bir roman var karşımızda. Her okurun değişik anlamlar çıkaracağı ve kendince eklemeler yapacağı bir roman.

Anakara’nın bilge şairi Bendag, en büyük şairlerinden Moottah ve en iyi polisi Gamenn. Esasta bu üçünün öyküsü yer alıyor. Ve bunların çevresinde şekillenen şehirler, şahıslar, vakalar…

Bendag, 50 senelik bir kayboluştan sonra doğduğu kente geliyor ancak kimliğini kimseye açıklamak istemiyor. Tek bir emeli var; 50 sene evvel katılamadığı on üç dolunaylı sene şenliklerine katılmak ve huzur içinde vefatı beklemek.

Moottah’ın öyküsü, Onun da emeli aynı şenliklere katılmak. Uzun seneler inzivaya çekilmiş bir şair. Bu yolculukta yanında iki tane genç var Zeey ve Tagan. Emeli tam bilgi birikimini bu yol sürecinde bu iki gence aktarmak.

Gamenn… Anakara’da senelerdir çözülemeyen şair cinayetlerinin peşinde olan polis.

Bir evvelki yazımız olan Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği – Milan Kundera başlıklı kitabımızda Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği ekitap indir, Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği ekitap oku ve Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.Buna da Göz At!

Tanrı ve Canavarların Düşleri Pdf Kitap İndir Oku

İki dünya amansız bir savaşın eşiğinde. Karou, Kimera başkaldırısının başına geçiyor ve gelecek, artık tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir