Günün En Çok İndirilen PDF Kitapları
Ana Sayfa / Edebiyat / Deneme (çeviri) / Şimşek Hırsızı (Percy Jackson ve Olimposlular 1) Rick Riordan Pdf Kitap İndir Oku

Şimşek Hırsızı (Percy Jackson ve Olimposlular 1) Rick Riordan Pdf Kitap İndir Oku

Gittiği mekteplerde tutunamayan, hiper etkin, afacan mı afacan bir çocuk. Başına gelen onca garip şeyden en göze çarpanı ise babasının bir Yunan Yaradanı olması. Başka Bir Deyişle Percy Jackson bir melez; annesi insan, babası Yaradan. Bunu bildikten sonra kendisine verilen ilk vazife ise, Zeus’un çalınan şimşeğini bulup Olimpos’a götürmek, bunu yapamadığı takdirde yaradanlar arasında vahim bir savaş çıkabilir…Hayal gücünün hudut çizgilerini aşan bir kitap.

Mitolojik mahlukatlar ve Olimposlu yaradanlar, Percy Jackson’ın yaşamını yerle bir ediyorlar. İşin daha da makûssu, Percy birkaç tanesinin damarına bastı dahi. Zeus’un şimşeği çalındı ve tek kuşkulu Percy. Şimdi Percy, Annabeth ve Kıvırcık’ın, on gün içerisinde Zeus’un çalınan şimşeğini bulup savaş alanına dönmüş olan Olimpos’a geri götürmesi gerek. Bakın, melez olmayı ben istemedim.

Siz de melez olduğunuzu düşünerek bu satırları okuyorsanız, önerim şu: kitabı hemen kapatın! Anne babanız nasıl doğduğunuza dair hangi palavrayı söylediyse ona inanın ve klasik bir hayat sürmeyi deneyin.

Melez olmak riskli. Vahim. Çoğu zaman da pis biçimlerde, acı sürükleterek öldürüyor sizi.Şayet klasik bir çocuksanız, bunu da kurmaca olduğunu düşündüğünüz için okuyorsanız, harika.Okumaya devam edin.

Bunların hiçbirinin olmadığına inana bildiğiniz için sizi ne kadar çekemiyorum. Ama şayet bu sayfalarda kendinizi buluyorsanız, içinizde bir şeyler kıpır kıpır oluyorsa, hemen okumayı vazgeçin. Siz de bizlerden biri olabilirsiniz. Bir kere bunu kavradınız mı, onların da bunu sezmesi an sorunu olacak ve peşinize düşecekler.

Uyarmadı demeyin.Benim adım Percy Jackson.On iki yaşındayım. Birkaç ay evveline kadar, New York’un dışındaki, meseleli çocuklar için özel bir mektep olan Yancy Yüksekokulu’nde yatılı talebeydim. Meseleli bir çocuk muyum?

Eh, öyle diyebilirsiniz.

Bunu ispatlamak için şu kısacık, perişan hayatımdaki rastgele bir anı anlatabilirim. Ama işler temel geçen Mayıs ayında, altıncı sınıflar için Manhattan’a bir araştırma gezisi tertip ettiklerinde, gerçekten makûs gitmeye başladı. Her biri kafadan kontak, yirmi sekiz tane çocuk ve iki hoca sarı renkli mektep otobüsümüze sıçramış, antik Yunan ve Roma şeylerine bakmak için Metropolitan Sanat Müzesi’ne gitmiştik.

Öğreniyorum, eziyetmiş gibi geliyor kulağa. Yancy Yüksekokulu’nin çoğu gezisi öyledir. Ama Bay Brunner, başka bir deyişle Latince hocamız tertip ediyordu bu geziyi, o surattan umutluydum. Bay Brunner, motorlu bir tekerlekli sandalyesi olan orta yaşlı bir adam. Saçları gitgide seyrekleşiyor,sakalı çalı gibi, eprimiş tüvit ceketi her zaman kahve kokar. Usunuza havalı bir adam olacağı gelmez ama sınıfta hikayeler anlatır, şakalar yapar, oyunlar oynatır. Muhteşem bir Roma zırhları ve silahları koleksiyonuda olduğundan, dersinde yatmadığım tek hocadır.

Bu gezi yönet eder diye ummuştum. En azından bir defalığına başım belaya girmez diye ummuştum.Yanılmışım.

Dünya çapında milyonlarca okura erişmiş ve artık modern bir efsane haline gelmiş Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yaratıcısı Rick Riordan, çizgi roman dünyasının en eforlu adlarıyla bir araya geliyor.Tanrılardan dahi daha eforlu bir şeyin peşine düşen o unutulmaz kişiliğin, Percy Jackson’ın öyküsünü bir kere daha okuyacaksınız.”Buna da Göz At!

İnci Sokağı PDF Trevanian

Trevaninan’ın yazdığı ve E Yayınları tarafından basılan, İngilizce’den Türkçe’ye çevirilmiş bir edebi roman. İnci Sokağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir