Ana Sayfa / Edebiyat / Sonsuz Deniz Pdf Kitap İndir Oku

Sonsuz Deniz Pdf Kitap İndir Oku

Sonsuz Deniz; Artık hiç hasat yapılmayacaktı.Bahar yağmurları atıl tohumları canlandırmış, parlak yeşil renkli tomurcuklar uzun süren bir uykudan sonra yatağından doğrulan insanlar örneği nemli topraktan dışarı fışkırmıştı.

Bahar yaza dönerken, parlak yeşil başakların saplan kızararak kehribar rengine bürünmüştü. Günler uzamış ve hava ısınmıştı. Girdap gibi dönen, devasa, kapkara bulutlar yağmur getirmiş ve başakların kahverengi gövdeleri, ekin örtüsünün altındaki ebedi alacakaranlığın içinde parıldamaya başlamıştı.

Buğday başakları dirilmiş ve kır esintisinde, olgunlaşan boyunları eğilmişti;dalgalanan bir perde, ufka kadar uzanan uçsuz bucaksız, kaynayan bir denizi hatırlıyorlardı.

Hasat mevsimi geldiğinde buğday başağım sapından koparacak,başağı nasırlı ellerinin arasında ezip samanım üfleyecek bir çiftçi kal­mamıştı çevrede. Buğday tanelerini çiğneyip narin kabuğunu dişlerinin arasında kıracak orakçılar da yoktu artık.

Bu tarlanın sahibi olan çiftçi ve badan can vermişti ve ailesinden geri kalanlar en yakın kasabaya kaç­mıştı. Onlar da gittikleri yerde mukadderata yenik düşmüş, 3 Dalga’da telef olan milyarlarca bireyin arasına karışmışlardı.

Evvel Onlara güvenilmeyeceğini ispatladılar. Sonra Birbirimize güvenmememiz gerektiğini gösterdiler. Şimdi Kendimize dahi güvenemeyeceğimizi öğretiyorlar.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

Simyacı (Ciltsiz) PDF Kitap İndir Oku

Paulo COELHO tarafından yazılan bu kitap, Portekizce’den Türkçe’ye CAN YAYINLARI tarafından çevirilmiştir. Sitemizde bulunan Simyacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir