Ana Sayfa / Tarih / Dünya / Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi PDF Kitap İndir

Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi PDF Kitap İndir

Sean McMeekin tarafından yazılan ve Zeyner Demir tarafından çevirilen bir kitap. Kronik Kitap tarafından basılmıştır. Diğer bilgiler için Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi pdf kitap indir linkine tıklayın. Kitap 768 sayfadan oluşmaktadır. İnternet üzerinden almak isterseniz 75-50tl arası bir fiyat aralığında bulabilirsiniz.

Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi PDF Kitap

“Efsaneleri boşa çıkaran tarihçi, İkinci Dünya Savaşı’na çığır açan, kışkırtıcı bir yorum getiriyor. Başarılı, korkusuz ve coşkulu yazar, ‘efsaneleri yıkıp geçiyor’… McMeekin, birden fazla dilde çalışan saygın bir araştırmacı ve mühim sorular sormaya, yargılamaya hazır… Savaşın öyküsünü güzelce, Yugoslavya ve Finlandiya gibi küçük çaplı devletlerin iç siyasetinden küresel bağlama kadar ve etkileyici bir kapsamda anlatıyor. Bize de, Doğu Avrupa için Sovyetler tarafından “kurtarılmanın” ne anlam ifade ettiğini hatırlatıyor… McMeekin’in, bu savaşı gereğinden fazla zamandır haklı savaş olarak gördüğümüz tespiti çok isabetli. Kitabı, bu savaşı ve neticelerini yeniden değerlendirmemize sebep olacak, kendisinin de bunu umduğunu düşünüyorum.”

Margaret Macmillan

Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi PDF Kitap İndir

Ödüllü tarihçi Sean McMeekin, ezber bozan bu yeni eserinde İkinci Dünya Savaşı’ndaki tetikleyici gücün Hitler değil Stalin olduğunu anlatıyor.
Sovyet, Amerikan ve Avrupa arşivlerinde yapılan iddialı bir araştırmanın ürünü olan Stalin’in Savaşı, savaşın merkezini Batı’dan Doğu’ya taşıyarak, İkinci Dünya Savaşı’na devrim niteliğinde bir bakış sunuyor. Hitler’in soykırım hırsı, küresel yıkımla sonuçlanan bu savaşın çıkmasına katkıda bulunmuş olabilir lâkin McMeekin, Batılı Güçler ile Nazi Almanyası’nın birbirine ağır darbeler vurarak güçten düşmeleri arzusuyla, 1939 Eylül’ünde Avrupa’da patlak veren harbin başlamasını Hitler’in değil Stalin’in arzu ettiğini öne sürüyor. Yazar, 1941-1945 yılları arasında devam eden Pasifik Savaşı’nın da, Stalin’in nihai hasmı olarak gördüğü kapitalist “Anglo-Sakson” güçleri ile Japonya arasında yıkıcı bir yıpratma harbine dönüşerek Sovyet liderinin bir diğer hedefini gerçekleştirdiğini aktarıyor.

 

 

Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi pdf kitap arşivi ile asla güncel kitap konusunda sıkıntı çekmeyin. En son çıkan kitaplardan zamanın testini geçmiş klasiklere kadar her türlü kitabı sitemizde bulabilirsiniz.

 

 

Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi kitap oku, Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi pdf arsivi, Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi  pdf kitap, Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi kitap pdf, Stalin’in Savaşı – İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi kitap indir pdfBuna da Göz At!

Uyandıran Rüya Pdf Kitap İndir Oku

Uyandıran Düş, Geçerli dünya fikri bizlere hayatın enerjik, ancak anlamsız olduğunu söyler. Hayatta ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir