Ana Sayfa / Edebiyat / Sultanı Öldürmek Pdf Kitap İndir Oku

Sultanı Öldürmek Pdf Kitap İndir Oku

Pdf Kitap Arşivi olarak harika bir kitap tanıtımıyla karşınızdayız. Sultanı Öldürmek PDF Kitap olarak yayına alınmadı. Alındığı anda sizlere ücretsiz olması durumunda bilgi vereceğiz.

“Biri, sizi cinayet işlemekle yargıladığında ispatlar bulur, şahitler gösterir, bunun bir kötüle olduğunu ispatlamaya çalışırsınız, ama sizi itham eden birey bizzat kendinizseniz, ne yaparsınız?”

Ahmet Ümit’in Nisan ayında yayınlanacak romanı Sultanı Öldürmek bu satırlarla başlıyor. Senelerdir aynı bayanı bekleyen bir tarihçinin hikâyesi bu. Şahane bir aşk için tüketilmiş bir ömrün hikâyesi… Serhazinlerin son temsilcisi Müştak Serhazin’in başından geçen dört günlük acayip bir macera.

Sapında Fatih Sultan Mehmed’in tuğrası bulunan mektup kalemtıraşıyla öldürülmüş bir tarih profesörü… Bir aşk cinayeti mi?

Osmanlı devletinin bir imparatorluğa dönüştüğü o başarılar ve hıyanetlerle dolu günlere yapılan sıradışı bir yolculuk. Ve bu coşku verici yolculuk süresince kulaklardan beceriksiz olmayan o kadim sual: Tarih, geçmişte yaşananlar mıdır, yoksa tarihçilerin anlattıkları mı?

Yoksa kökleri “Ulu Hakan”ın kuşkulu vefatına uzanan bir entrika mı?

“…Ve Sultan Mehmed Han. Mehmed Han oğlu Murad Han oğlu Fatih Sultan Mehmed Han. İki karanın ve iki denizin hâkimi. Allah’ın yeryüzündeki gölgesi.

Kılıç sesleri, savaş naraları, fobi çığlıkları. Arkasını arkasına düşen şehirler, arkasını arkasına devrilen devletler, arkasını arkasına el değiştiren kaleler. Kırk dokuz yaşında dünyaya şöhret salmış bir hükümdar. Ve değişmez mukadderat. Akşama kavuşan gün.

Kostantiniyye’yi zapt eden padişah. Roma İmparatorluğu’nun natürel varisi, değişik dinlerden, değişik dillerden, değişik ırklardan tertemiz bir halk yaratma aşkıyla yanıp alevlenen kudretli hükümdar. Uçsuz bucaksız ovalarda at koşturan ordular.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz Pdf Kitap İndir Oku

Cesaretimiz var mı her şeyi bir anda öylece vazgeçip gitmeye? İnsan her nereye giderse gitsin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir