Ana Sayfa / Hukuk / Ders Kitapları / Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF Kitap İndir

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF Kitap İndir

İ. Hakkı İNAN tarafından yazılan ve İdeal Kültür Yayıncılık yayınevinin çıkartdığı bir ders kitabı. Ziraat Fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik bir yardımcı kaynak.Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF kitap indir sayfasında kitap ile ilgili diğer bilgileri bulabilirsiniz. Ziraat mühendisleri, tarım ekonomistleri, çiftçiler ve daha bir çok temel kavram ile ilgili bilgiler barındıran bir kitap. İnternet üzerinden kitabı satın almak isterseniz fiyatı 35-40tl arası oynamaktadır.

 

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF Kitap

Bu kitabın amacı, Ziraat Fakültelerinde “Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği” dersini alan lisans öğrencilerine temel bilgiler vermektedir. Bununla birlikte; kitapta tarım ekonomistleri, ziraat mühendisleri, çiftçiler, kısaca ekonomi biliminin temel ilke ve kavramlarını kullanarak tarımsal problemlere çözüm arayanlara yararlı olabilecek bilgiler de bulunmaktadır.

Kitapta yer verilen bilgilerin öğrencilere ve konuya ilgi duyanlara ışık tutacak nitelikte ve uygulamalı olmasına dikkat edilmiştir. Konuları daha iyi anlayabilmek ve kitaptan daha iyi yararlanabilmek için ekonominin temel ilke ve kavramlarını bilmek gerekir. Bu nedenle öğrencilerin bu derste önce “Ekonomi” dersini almaları iyi olur.

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF Kitap İndir

Kitapta işlenen başlıca konular; Tarım Ekonomisinin tanımı, kısa tarihi, tarımsal ekonomik problemlere yaklaşım yöntemleri, tarımsal üretim sektörünün özellikleri, tarımın Türkiye ekonomisine katkısı, tarımsal üretim ekonomisi, doğal kaynaklar ekonomisi ve değer biçme, tarım ve uluslar arası tarım politikası, tarımsal üretim faktörleri, tarımsal finansman ve sermaye, tarımsal işletme yönetimi ve analizi, tarımsal pazarlama ve tarımsal kooperatifçiliktir. Bu kitap 13 bölümden oluşmaktadır.

 

Her zamanki gibi Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF kitap arşivi sizler için faydalı kitapları bulup özet ve ayrıntılarını paylaşmaya devam ediyor. Aradığınız her türlü kitap ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz.

 

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği pdf kitap indir, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği kitap indir, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği kitap oku, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği pdf arsivi, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği pdf kitapBuna da Göz At!

Uygulamalarla Veri Bilimi PDF Kitap İndir

Abaküs Kitap yayın evi tarafından hazırlanmıştır ve yazarlıklarını Nezahat BAŞEĞMEZ ile Deniz KILINÇ yapmıştır. Kitabın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir