Günün En Çok İndirilen PDF Kitapları
Ana Sayfa / Edebiyat / Yemen Sızısı Pdf Kitap İndir Oku

Yemen Sızısı Pdf Kitap İndir Oku

Hatırat, günlük, arşiv evrakları, harp raporları ve değişik tarihi kaynaklardan faydalanılarak hazırlanan Yemen Sancısı:

Türk tarihinde acıklı bir yer yakalayan Osmanlının Yemen macerasını ve bu uzak vatan için yaşanan dramın binlerce kahramanından biri olan Gazi Mehmet Çavuşun cephelerde geçen uzun ve çetin askerlik yaşamını, tam sadelik ve reelliği ile günümüz jenerasyonlarına aktaran tarihi bir romandır.

Arabistan yarım adasının güney batısında bulunan Yemen,1517 senesinde Yavuz Sultan Selim’in Mısır’ı fethinden sonra Osmanlı hâkimiyetine girmiş, ancak imparatorluğun dört surat sene hükümran olduğu bu coğrafyanın stratejik bir ehemmiyete sahip olması, bu bölgede gözü ve gönlü olanları rahatsız etmiştir.

Güçlü bir kâinat imparatorluğu olan Osmanlı Devleti, özellikle mukaddes topraklar Hicaz Mekke, Medine ile Güney Arabistan ve Hindistan Müslümanlarını, Portekiz ve İngiltere gibi bazı Avrupa Devletlerinin nüfuzundan gözetmek istemiştir.

pdf kitap indir , kitap indir, pdf kitap oku, pdf driveBuna da Göz At!

İnci Sokağı PDF Trevanian

Trevaninan’ın yazdığı ve E Yayınları tarafından basılan, İngilizce’den Türkçe’ye çevirilmiş bir edebi roman. İnci Sokağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir